Aktualności 13 października 2022

FC Barcelona niemal na pewno odpadnie z Ligi Mistrzów. Co to oznacza, bankructwo, czy zaciskanie pasa?

Barcelona mocno zainwestowała w sezon 2022/2023, dokonując kilka głośnych transferów przy pomocy słynnych już dźwigni finansowych. Klub ze Spotify Camp Nou podjął pewne ryzyko, które może nieść za sobą konsekwencje. Ewentualny brak awansu do fazy pucharowej oznacza kolejne problemy finansowe. 

Barcelona pod ścianą

Sytuacja Barcelony w Lidze Mistrzów jest bardzo nieciekawa. Zespół Xaviego zajmuje trzecie miejsce w grupie C i traci trzy punkty do Interu. Dwumecz z włoskim zespołem sprawił, iż w przypadku zwycięstwa mediolańskiej ekipy w kolejnym meczu przeciwko Pilzno, Barcelona straci nawet matematyczne szanse na awans.

Kolejne problemy

Na każdy sezon kluby prezentują swoje budżety i cele. Zarząd “Dumy Katalonii” zakładał, iż Barcelona nie tylko znajdzie się w fazie pucharowej Ligi Mistrzów, ale dojdzie do ćwierćfinału. Za uczestnictwo w gronie ośmiu najlepszych drużyn LM, organizator rozgrywek gwarantuje odpowiednie bonusy finansowe.

Nawet w przypadku, gdy Barcelona znajdzie się w Lidze Europy i wygra rozgrywki, zespół ze Spotify Camp Nou otrzyma mniejszy bonus finansowy niż w momencie uczestnictwa w 1/8 finału LM. Oznaczać to będzie kolejny problem hiszpańskiej drużyny z finansami i pogłębianie długu.