Aktualności 11 października 2022

Przegląd Sportowy czekają duże zmiany od nowego roku. Tylko dwa wydania papierowe tygodniowo!

Prasa papierowa ma coraz większe kłopoty i to postępuje od wielu lat. Kolejne tytułu albo ograniczają swoje moce przerobowe, albo zmieniają profile. Taka zmiana czeka Przegląd Sportowy, który od nowego roku będzie ukazywał się tylko dwa razy w tygodniu.

Dwa zamiast pięciu wydań!

Jak informuje portal Wirtualnemedia.pl gazeta będzie wychodzić tylko dwa razy w tygodniu. Przegląd Sportowy ukaże się w poniedziałki i piątki. To już druga zmiana w przeciągu pół roku. Trzy miesiące temu “PS” zrezygnował z sobotnich wydań. Od nowego roku tnie kolejne dzienne wydania. W bieżącym roku doszło także do innych zmian. W lutym obecnego roku swoje siły połączyły newsroomy Onet Sport oraz gazety. Na mocy tych zmian szefem newsroomu został Jacek Stańczyk, a drugą osobą Paweł Wołosik, obecny redaktor naczelny PS. Od sierpnia Przegląd Sportowy połaczył serwis internetowy z Onet Sportem.

Warto dodać, że Przegląd Sportowy w 1921 roku założony został jako tygodnik, a osiem lat później przeszedł na system z dwoma numerami w tygodniu. Dopiero od 1971 zaczęło ukazywać się pięć raz. Od kwietnia 2000 roku czytelnicy mogli cieszyć się także sobotnim wydaniem, a jedynym dniem bez gazety była oczywiście niedziela.

Początek zmian

To jednak tylko wierzchołek, jakich dokona wydawnictwo Ringiel Axel Springer Polska, czyli właściciel gazety. Mowa m.in. o zakończeniu wydawania papierowego tygodnika “Auto Świat” i przejście w 100% do internetu. Także z końcem roku do historii przejdą serwisy internetowe Literia.pl oraz VOD.pl. Warto dodać, że RASP chce także dokonać redukcji etatów. Mówi się, że zwolnionych zostanie nawet 8% pracowników.