Aktualności 30 września 2022

Weekend walki o medale polskich żużlowców

Już w ten weekend polscy żużlowcy powalczą o wiele medali imprez mistrzowskich. W sobotę i niedzielę kończą się cykle Grand Prix w seniorskich i juniorskich zmaganiach o mistrzostwo świata.

W tym pierwszym cyklu tytuł świętował Bartosz Zmarzlik. Najlepszy zawodnik globu do Torunia przyjedzie na luzie. Wszystko wskazuje także na srebro dla Leona Madsena z Danii. O brązowy krążek powalczy dwóch Polaków. W lepszej sytuacji Patryk Dudek, który ma 100 punktów i zajmuje trzecie miejsce. Za jego plecami Robert Lambert z Wielkiej Brytanii. Co ciekawe obaj pojadą “u siebie”, bowiem reprezentują barwy miejscowego Apatora. Nieco większy dystans dzieli tercet innych kandydatów do brązu – Dan Bewley traci 7pkt, a po osiem Fredrik Lindgren i Maciej Janowski. To oznacza, że dwóch biało-czerwonych ma realną szansę, by powalczyć o medale.

Piąte złoto Mateusza Cierniaka?

Bartosz Zmarzlik najlepszy wśród seniorów, a Mateusz Cierniak ma szansę na złoto wśród juniorów. Już dzisiaj finałowa runda cyklu SGP2, czyli mistrzostw do lat 21. Reprezentant Motoru Lublin zgarnął już w tym sezonie cztery złote krążki w różnych imprezach. Teraz czas na piąty tytuł. Tutaj powinno być najłatwiej. Przed ostatnią rundą ma aż 12 punktów przewagi nad Czechem Janem Kvechem i 15 nad Duńczykiem Benjaminem Basso. Wydaje się, że obrona przewagi to powinna być formalność.

Są szansę na kolejne polskie medale. Jednak Wiktor Lampart i Jakub Miśkowiak mają kilka punktów straty do podium. Pierwszy sześć, drugi siedem do trzeciego Basso. Wydaje się, że spokojnie mogą włączyć się do rywalizacji o brązowy krążek.

Eurosport z transmisjami

Już dzisiaj finałowa runda cyklu SGP2, czyli w wydaniu juniorskim. Początek o 19:00 na antenie Eurosportu. Dzień później, o tej samej porze, obejrzymy finałową rundę cykl SGP. Transmisje znajdziemy w telewizji TTV.