Aktualności 27 września 2022

Eric Cantona o mundialu w Katarze i decyzji Davida Beckhama

Do mistrzostw świata w Katarze pozostały dwa miesiące. Cały czas w mediach pojawiają się wypowiedzi krytykujące organizację tej prestiżowej imprezy w takim kraju. Swoje zdanie na ten temat wypowiedział Eric Cantona, który skomentował także decyzję Davida Beckhama. 

Beckham promuje Katar

Całkiem niedawno w sieci pojawiła się kampania reklamowa promująca Katar. Wystąpił w niej David Beckham, który miał podpisać wielomilionową umowę z Katarem. Na mocy współpracy, były piłkarz Realu Madryt czy Manchesteru United promuje mistrzostwa świata w Katarze, a także stara się ocieplać wizerunek tego kraju.

Cantona krytykuj Beckhama

Decyzję Davida Beckhama skrytykował Eric Cantona. Francuz przyznał w rozmowie z “The Athletic”, że nie postąpiłby tak jak jego były kolega z drużyny: Zrobiłbym zupełnie odwrotnie. Zacząłem poruszać ten temat już w styczniu tego roku. Być może byłem pierwszy. Jestem wolny, więc mogę wygłaszać swoje opinie. Być może Beckham nie wiedział, co tam się dzieje, ale jeśli ma świadomość, to postąpił bardzo źle. Uważam, że popełnił duży błąd. 

Jeśli spotkamy piłkarza, który stwierdzi, że zbojkotuje mistrzostwa świata, możemy pochwalić taką postawę. Nie możemy jednak potępiać 20-letniego gracza, który ma dziesięcioletnią karierę. Sprawę należy skierować do federacji, polityków. To oni mają moc, by powiedzieć: nie jedziemy na mundial. Nie możemy być rozczarowani postawą zawodników, którzy nie chcą bojkotować udziału w mistrzostwach świata. To leży w rękach innych osób.