Aktualności 14 września 2022

Nowy właściciel Chelsea chciałby zorganizować mecz gwiazd Premier League!

Pod koniec maja tego roku Chelsea zmieniła właściciela. Londyński klub przejęło konsorcjum, na którego czele stoją Todd Boehly oraz Clearlake Capital. Od początku pobytu w Premier League, nowi właściciele "The Blues" są bardzo aktywni. Zaangażowany jest przede wszystkim sam Todd Boehly, który w jednym z ostatnich wywiadów przyznał, że chciałby zorganizować mecz gwiazd Premier League. 

Dużo zamieszania w Chelsea

Biorąc pod uwagę innych amerykańskich właścicieli zespołów z Premier League, sympatycy Chelsea z pewnością nie spodziewali się tak dużego zaangażowania ze strony Todda Boehly’ego oraz Clearlake Capital. Londyńska drużyna wydała prawie 300 milionów euro w letnim oknie transferowym, sprowadzając takich graczy jak Wesley Fofana, Marc Cucurella, Raheem Sterling, Kalidou Koulibaly czy Pierre-Emerick Aubameyang.

Poza tym, właściciele “The Blues” w dość niespodziewanych okolicznościach zdecydowali się na zmianę trenera. Z klubu został zwolniony Thomas Tuchel, a jego miejsce zajął Graham Potter, który stworzył ciekawy projekt w Brighton.

Mecz gwiazd w Premier League?

Podczas wystąpienia na konferencji SALT, Todd Boehly wypowiedział się o zmianach w Chelsea, a także poruszył temat organizacji meczu gwiazd w Premier League – MLB zorganizowało w tym roku mecz gwiazd. Zarobili 200 milionów dolarów w kilka dni. Myślę, że możemy zorganizować taki mecz w Premier League, gdzie rywalizowałyby drużyny z północy z zespołami z południa. Zwiększyłoby to fundusze całej ligi.

Pomysł właściciela Chelsea nie został pozytywnie odebrany przez środowisko piłkarskie w Anglii. Po meczu z Ajaksem na ten temat wypowiedział się Jurgen Klopp: Nie czekał zbyt długo. Świetne, być może znajdzie jakiś termin. W Stanach Zjednoczonych wygląda to zupełnie inaczej. Czy chce też sprowadzić Harlem Globetrotters?