Aktualności 13 września 2022

Znamy wyniki oglądalności niedzielnych finałów żużlowych lig w Polsce

Za nami pierwsze mecze finałowe w polskich ligach żużlowych. Znamy już wyniki oglądalności najważniejszych spotkań w Ekstralidze i II lidze.

Dobre wyniki oglądalności z Poznania i Gorzowa

W niedzielne popołudnie i wieczór kibice mogli obejrzeć aż cztery mecze o stawkę. Najpierw spotkanie II ligi żużlowej, gdzie PSŻ Poznań pokonał Kolejarza Opole 53:37. Co ciekawe to spotkanie zgromadziło przed odbiornikami CANAL+Sport 5 niemal 100 tysięcy widzów! – Prawie 100 tys. finału @2LigaZuzlowa w @CANALPLUS_SPORT 5. Finał @EkstraligaTV – 201 tys – napisał na Twitterze Marcin Majewski, szef żużla w Canal+.

Ten drugi wynik dotyczy meczu Stali Gorzów z Motorem Lublin. Trzeba pamiętać, że tamto spotkanie miało godną konkurencję. Pod jego koniec rozpoczynał się finał mistrzostw świata w siatkówce. Otwarta antena i wielka stawka kadry siatkarzy nie sprzyjała oglądalności speedwaya, a mimo tego udało się zgromadzić pokaźną publikę przed telewizorami. Warto dodać, że to tylko i wyłącznie wyniki osób oglądających za pośrednictwem telewizji linearnej. Stąd nie ma tutaj tych, którzy śledzili transmisje na platformie CANAL+ online.

Rewanże rozbite na dwa terminy

Już wiadomo, że w najbliższy weekend poznamy dwie ekipy, które zgarną promocje do wyższych klas rozgrywkowych. W niedzielę 18 września czekają nas rewanżowe mecze finałowe w II i I lidze. Tydzień później rozdane zostaną medale w Ekstralidze. W sobotę 24 września mecz o brąz Włókniarz Częstochowa – Apator Toruń, a w niedzielę ostatni akcent sezonu i rewanżowy mecz o złoto w Lublinie. Trzy z czterech meczów zobaczymy na antenach CANAL+Sport 5, zaś mecz o brąz w Eleven Sports.