Aktualności 12 września 2022

Kolejne mecze Premier League mogą zostać przełożone?

W związku z żałobą narodową po śmierci królowej Elżbiety II, władze Premier League przełożyły mecze z ubiegłego weekendu. Choć na ten moment wiele wskazuje na to, iż następna kolejka nie zostanie przełożona, nie można wykluczyć scenariusza, w którym niektóre potyczki nie odbędą się zgodnie z planem. 

Żałoba w Wielkiej Brytanii

Wielka Brytania opłakuje Elżbietę II. W związku z żałobą narodową, wiele wydarzeń na Wyspach zostało odwołanych. Pod znakiem zapytania stały również rozgrywki piłkarskie. Władze lig otrzymały możliwość podjęcia samodzielnej decyzji. Ostatecznie spotkania najwyższych klas rozgrywkowych nie odbyły się w ubiegły weekend.

Problemy z organizacją?

Wtorkowe mecze Championship zostaną rozegrane zgodnie z planem. Dotyczy to również większości potyczek Premier League, które mają odbyć się w dniach 16-18.09. Większości, gdyż jak twierdzi Matt Hughes z Daily Mail, władze ligi mogą zostać zmuszone do przełożenia niektórych spotkań.

Dlaczego? Sprawy organizacyjne związane z pogrzebem królowej Elżbiety II mogą wyczerpać środki policyjne. Oznacza to, iż przy niektórych meczach może zabraknąć służb porządkowych, co uniemożliwia organizację wydarzenia.