Aktualności 5 września 2022

PGE Ekstraliga: Znamy finalistów, dzisiaj poznaliśmy dokładny terminarz ostatnich meczów sezonu

Za nami rewanżowe mecze półfinałów PGE Ekstraligi. Wczorajsze spotkania wyłoniły dwóch finalistów i dwie ekipy, które pojadą o brązowy medal. Dzisiaj poznaliśmy dokładne terminy czterech ostatnich potyczek sezonu 2022.

Na pierwsze spotkania nie będziemy musieli długo czekać. Już w najbliższą niedzielę zobaczymy pierwsze spotkania. Te oczywiście odbędą się u drużyn, które były niżej sklasyfikowane po fazie zasadniczej. Apator Toruń podejmie Włókniarza Częstochowa. Pierwsi nie obronili zaliczki z domowego meczu z Motorem Lublin. Drudzy najpierw zremisowali w Gorzowie, by sensacyjnie przegrać u siebie. Brązowy medal będzie tutaj jedynie pocieszeniem w obu przypadkach.

Finał ruszy o 19:30 w Gorzowie. To będzie dwumecz z podtekstami. W końcu lada moment Bartosz Zmarzlik opuści macierzysty klub i trafi do… Lublina. Krótko mówiąc są dwa wyjścia: albo odejdzie jako mistrz do klubu, który pokonał, albo trafi do mistrza jako przegrany w finale.

Rewanże odbędą się dwa tygodnie później. Znamy także podział transmisji. Tutaj sprawa była jasna. Głównym dysponentem praw jest telewizja Canal+Sport, więc to ona bierze najlepszy kąsek – oba mecze finałowe. Dwa potkania o trzecie miejsce trafiły do Eleven Sports.

Terminarz finałowych meczów

Pierwsze mecze o medale:

11 września (niedziela):

17:00 Apator Toruń – Włókniarz Częstochowa (ELEVEN SPORTS 2)
19:30 Stal Gorzów vs Motor Lublin (CANAL+ SPORT 5)

Rewanże:

24 września (sobota):

19:15 Włókniarz Częstochowa vs Apator Toruń (ELEVEN SPORTS 1)

25 września (niedziela):

19:15 Motor Lublin vs Stal Gorzów (CANAL+ SPORT 5)

Fot. Robert Romaniuk