Aktualności 29 sierpnia 2022

PGE Ekstraliga: Znamy rozkład jazdy półfinałowych meczów

Wczoraj poznaliśmy komplet półfinalistów, a już dzisiaj znamy rozkład jazdy na cztery spotkania 1/2 finału. PGE Ekstraliga zdecydowanie przyspieszyła. Już za sześć dni poznamy dwójkę finalistów oraz dwie ekipy, które powalczą o brązowy medal w sezonie 2022.

W tym roku PGE Ekstraliga wydłużyła play-offy o dodatkowe sześć spotkań. Dotychczas najlepsza czwórka awansowała do walki o medale i rywalizacja rozpoczynała się od półfinałów. Tym razem jednak sześć z ośmiu ekip mogło powalczyć o medale. W pierwszej rundzie dwie drużyny odpadły. Mowa o Unii Leszno oraz panującym mistrzu Sparcie Wrocław. Pierwsi byli gorsi od Motoru Lublin, drudzy od Włókniarza Częstochowa. To oznacza, że w strefie medalowej są kluby z miejsc 1-4 po fazie zasadniczej. Jest tam także Apator Toruń, który przegrał rywalizacje ze Stalą Gorzów, ale jako lucky looser znalazł się w tym gronie.

Półfinały Ekstraligi w jeden weekend

PGE Ekstraliga ustaliła już dawno temu, że półfinały odbędą się podczas jednego weekendu. W piątek odjedziemy pierwsze spotkania, a w niedzielę rewanże. Wiadomym był także podział tych spotkań pomiędzy telewizje transmitujące ligę. Bez niespodzianek – Canal+Sport5 i Eleven Sports wymieniły się spotkaniami. W piątek pierwsi pokażą spotkanie Apatora z Motorem, zaś drudzy Stali z Włókniarzem. Niedzielne rewanże to zamiana meczów w telewizjach. W obu przypadkach mecze na antenie Eleven Sports będą rozpoczynały rywalizacje.

Zwycięzcy tych par trafią do finałów. Te planowo mają się odbyć 11 i 25 września. Oba spotkania pokaże Canal+Sport5. Z kolei Eleven Sports będzie musiało zadowolić się meczami o trzecie miejsce, które obejrzymy 9 oraz 24 września.

Fot. Robert Romaniuk