Aktualności 23 sierpnia 2022

Nieoryginalny pomysł Jagiellonii

autor: Mateusz Mazur

Jagiellonia Białystok przygotowała dla sowich kibiców wyjątkową koszulkę, która upamiętnia bramkę zdobytą przez Nene w meczu z Miedzią Legnica. Problem w tym, że klub bardzo mocno zainteresował się projektem stworzonym przez “Gouda Store”. 

W końcówce spotkania z Miedzią Legnica nowy nabytek Jagiellonii — Nene — popisał się cudownym wolejem, który zapewnił białostoczanom komplet punktów. Trudno się więc dziwić, że “Jaga” zdecydowała się upamiętnić wyczyn Portugalczyka. Nieco bardziej dziwić może za to fakt, że klub z Podlasia najzwyczajniej ukradł projekt innego autora.

Nadmierna inspiracja?

Daniel “Gouda” Tworski prowadzi swój sklep internetowy z odzieżą i akcesoriami sportowymi. Wchodząc na stronę sklepu bardzo szybko możemy się przekonać, że projekt Jagiellonii to nieco zbyt oczywiste nawiązanie do serii “Moments”, która upamiętnia tytułowe najważniejsze czy najbardziej emocjonujące momenty z historii różnych klubów.

Koszulka przygotowana przez Jagiellonię jest zdecydowanie zbyt podobna, by mówić o przypadkowej zbieżności. Klub z Podlasia nie skontaktował się przy tym z właścicielem Gouda Store, ani nie zaproponował mu współpracy. Z pewnością dało się to załatwić dużo lepiej.