Aktualności 11 sierpnia 2022

Eintracht Frankfurt rozbuduje swój stadion podczas trwania mundialu

autor: Mateusz Mazur

Eintracht Frankfurt zamierza powalczyć o pozyskanie nowych kibiców. Jeszcze tego roku klub planuje rozbudować swój stadion. 

Deutsche Bank Park we Frankfurcie doczeka się rozbudowy. Eintracht podjął decyzję, że jeszcze w 2022 roku liczba miejsc dostępnych dla kibiców zostanie zwiększona o 9 tysięcy. Do tej pory obiekt mógł pomieścić 51 tysięcy osób. Od nowego roku będzie to już natomiast 60 tysięcy fanów. Dość nietypowa wydaje się decyzja o tym, by modernizacji podjąć się w trakcie trwania sezonu, jednak okazuje się, że świetną ku temu okazją będzie przerwa w rozgrywkach związana z mistrzostwami świata w Katarze.

Tysiąc miejsc stojących

Co ciekawe, z 9 tysięcy nowych miejsc, Eintracht zamierza wydzielić pulę tysiąca biletów przeznaczonych na miejsca stojące, które będą dostępne niemal do chwili rozpoczęcia spotkania.

– Chcemy dojść do sytuacji, gdy rodzice pójdą wieczorem na grilla do znajomych i powiedzą do ich dzieci “chodźcie, pójdziemy jutro na mecz”. Ta spontaniczność jest ważna, by zainteresować nowych fanów piłką. Im młodsi oni będą, tym koszt biletów dla nich musi być mniejszy – zapowiada klub.

Źródło: Marcin Borzęcki Twitter