Aktualności 9 sierpnia 2022

PGE Ekstraliga: Zmiany w kalendarzu I rundy play-off

Miały być trzy niedzielne mecze w I rundzie play-offów, tymczasem już wiemy, że tak nie będzie. PGE Ekstraliga opublikowała szczegółowy harmonogram na spotkania, które wyłonią półfinalistów tego sezonu.

Kilka dni temu pisaliśmy o poprzednim komunikacie, który wydała PGE Ekstraliga. W nim widniało, że wszystkie spotkania I rundy play-off odbędą się w niedzielę 21 oraz 28 sierpnia. Teraz jednak dojdzie do zmiany. Nadal rewanżowe mecze rozpoczną się w komplecie o 19:15 w drugim z terminów. Pierwsze mecze zostały jednak podzielone. W piątek 19 sierpnia Unia Leszno pojedzie z Motorem Lublin. W niedziele odbędą się dwa pozostałe spotkania.

Piątkowy oraz pierwszy niedzielny mecz przypadnie Eleven Sports, zaś ostatni pokaże Canal+Sport 5. Warto dodać, że mecze rewanżowe będą transmitowane na odwrót. Wówczas Eleven pokaże jedno spotkanie, zaś Canal+Sport dwa. Na ten moment ani liga, ani telewizje nie ogłosiły, jakie mecze znajdą się w konkretnych stacjach.

Tutaj jednak warto dodać, że może dojść jeszcze do jednej zmiany. Dzień wcześniej – 20 sierpnia – w Glasgow odbędzie się Grand Prix Challenge, czyli eliminacje do cyklu Grand Prix 2023. W nim wystąpi wielu zawodników Apatora Toruń oraz Stali Gorzów. Zawody w Szkocji zakończą się około 23 czasu polskiego. Ze względu na spore opóźnienia w lotach, które towarzyszą w ostatnim czasie Wyspom Brytyjskim, możliwe będą kłopoty wielu zawodników w dotarciu na czas do Polski. Jeśli tak się stanie, wówczas PGE Ekstraliga zastrzegła sobie prawo do decyzji o zmianie godziny rozpoczęcia meczu w Toruniu.

Fot. Robert Romaniuk