Aktualności 4 sierpnia 2022

DD12 Lab nowym większościowym udziałowcem Warty Poznań

autor: Mateusz Mazur

Spółka DD12 Lab nabyła pakiet akcji od Bartłomieja Farjaszewskiego i została nowym większościowym udziałowcem Warty Poznań. 

Przed rozpoczęciem obecnego sezonu Bartłomiej Farjaszewski, którzy prawie cztery lata temu przejął spółkę Warta Poznań, wystosował list otwarty do sponsorów, inwestorów i innych osób, które chciałyby zaangażować się w rozwój poznańskiego klubu. Na apel Farjaszewskiego zareagowała spółka DD12 Lab, która zdecydowała się na zakup pakietu większościowego Warty.

Zmiany w radzie nadzorczej

Prezesem DD12 Lab jest Paulina Sypniewska – poznanianka, doktor nauk ekonomicznych na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu, wykładowca Executive MBA, a także założycielka i CEO Griston Mgmt Group, firmy która koncentruje się na innowacyjnych rozwiązaniach w technologii przemysłowej. Sypniewska dołączy niebawem do rady nadzorczej klubu, w której pozostanie również Bartłomiej Farjaszewski.

– Bardzo się cieszę, że projekt, nad którym pracowaliśmy przez ostatnie lata, rozwinął się na tyle, że spodobał się grupie inwestorów i zdecydowali się oni na zakup większościowego pakietu akcji. Dziękuję pani Paulinie Sypniewskiej za zaproszenie mnie do współpracy. Przyjmuję to zaproszenie i będę nadal aktywnie działał w Radzie Nadzorczej Warty Poznań – powiedział Bartłomiej Farjaszewski. – Wiem, że Klub trafia w dobre ręce. Uważam, że pomysł nowych inwestorów na finansowanie działalności Warty Poznań jest ciekawy, a jednocześnie mam zapewnienie, że nadal będzie realizowany „Plan Rozwoju 2020-23”, co jest dla mnie bardzo ważne. Będę teraz z całych sił wspierał i angażował się w dalszy rozwój Klubu, ale już w innej roli – dodał Farjaszewski.

Nowa członkini rady nadzorczej poznańskiego klubu zapewnia, że nie przewiduje żadnych gruntownych zmian w sposobie funkcjonowania Warty Poznań: – Przede wszystkim bardzo się cieszę, że spółka, którą kieruję, została właścicielem klubu tak zasłużonego, o pięknych tradycjach, dwukrotnego mistrza Polski, który zarazem tak dobrze odnajduje się we współczesnych realiach – stwierdziła Sypniewska. – Uważam, że trudno nie mieć sympatii do tych działań, trudno nie kibicować „Zielonym”. Spółka, którą reprezentuję nabyła większościowy pakiet udziałów w Warcie Poznań. Nie wprowadza to znaczących zmian w sposobie funkcjonowania klubu. Klub już teraz jest bardzo dobrze zarządzany. Nie zmienia się zarząd oraz skład rady nadzorczej. Dotychczasowa strategia jest dobrze przygotowana i skutecznie realizowana oraz wpisuje się w wartości, na jakich będzie bazować koncept DD12 Lab – zakończyła CEO Griston Mgmt Group.

Źródło: wartapoznan.pl