Aktualności 2 sierpnia 2022

LaLiga rozpocznie dużą współpracę z Electronic Arts?!

Już wkrótce w nazewnictwie hiszpańskiej ekstraklasy może nastąpić znacząca zmiana. Według ostatnich doniesień mediów z Półwyspu Iberyjskiego, LaLiga rozpocznie współpracę z Electronic Arts, na mocy której EA Sports FC pojawi się w nazwie ligi. 

Dotychczasowa nazwa

Przez wiele ostatnich lat LaLiga współpracowała z Banco Santander, dzięki czemu nazwa hiszpańskiego banku była sponsorem tytularnym najwyższej klasy rozgrywkowej. W kwietniu ubiegłego roku obie strony doszły do porozumienia w sprawie przedłużenia kontraktu, który miał obowiązywać do końca sezonu 2023/2024 z opcją przedłużenia.

LaLiga rozpocznie współpracę z EA?

Jak twierdzi jednak El Partidazo de COPE, przedstawiciele rozgrywek prowadzą rozmowy z Electronic Arts. W ramach współpracy, EA Sports FC miałoby pojawić się w nazwie LaLiga od sezonu 2023/2024. Pięcioletnia umowa zagwarantowałaby znacznie większe pieniądze niż w przypadku współpracy z Banco Santander.

Według wspomnianego źródła, EA Sports jest gotowe zaoferować 40 milionów euro rocznie, czyli dwukrotnie więcej niż do tej pory płaci Banco Santander.