Aktualności 2 sierpnia 2022

Znamy ceny biletów na Mistrzostwa Świata w siatkówce mężczyzn, które odbędą się w Polsce

Już za nieco ponad trzy tygodnie wystartują Mistrzostwa Świata w siatkówce. W poniedziałek Polski Związek Piłki Siatkowej opublikował harmonogram i ceny sprzedaży biletów.

Start sprzedaży już 4 sierpnia

Przypomnijmy, że na początku gospodarzem Mistrzostw Świata w 2022 roku miała być Rosja. W związku z agresją na Ukrainę odebrano jej organizację tej imprezy. Nowymi gospodarzami został Polska oraz Słowenia. Niestety, z uwagi na dość ograniczony czas do rozpoczęcia turnieju, zadecydowano, że zagości on tylko do dwóch polskich miast – Katowic (faza grupa i finałowa) oraz Gliwic (faza pucharowa).

Według informacji, jakie podał Polski Związek Piłki Siatkowej, sprzedaż biletów na Mistrzostwa Świata wystartuje 4 sierpnia o godzinie 12:00. Wówczas będzie można nabyć wejściówki na fazę grupową oraz pucharową. Drugi etap sprzedaży rozpocznie się 9 sierpnia o godzinie 12:00 i będzie dotyczył już fazy finałowej.

Znamy ceny biletów

Polski Związek Piłki Siatkowej podał także ceny biletów. Wejściówki na fazę grupową mają kosztować od 69 do 249 złotych. Faza pucharowa to koszt od 89 do 329 złotych, a finałowa od 149 do aż 449 złotych. Jeden bilet miałby obowiązywać na cały dzień meczowy (np. dwa spotkania w ciągu dnia). Wzorem poprzednich lat, kibice będą mieli do wyboru bilety w kilku kategoriach.

Bilety będzie można nabywać na pośrednictwem platformy ebilet.pl.

Początek Mistrzostw Świata zaplanowano na 26 sierpnia. W dniu otwarcia w Katowicach reprezentacja Polski zagra z Bułgarią.

 

fot. PZPS / FIVB