Aktualności 1 sierpnia 2022

Legia Warszawa ze spotem przypominający o bohaterach Powstania Warszawskiego

Dzisiaj w kolejną, 78. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego, Legia Warszawa przypomina o tamtych wydarzeniach. W klubowych mediach pojawił się specjalny spot.

Co dwanaście miesięcy stołeczny klub oraz jego kibice angażują się w obchody kolejnych rocznic wydarzeń z 1944 roku. Nie inaczej jest także dzisiaj. Legia Warszawa opublikowała dzisiaj 66. sekundowy spot pod tytułem “Czy to była kula, synku, czy to serce pękło?”.

Chcesz obejrzeć spot – kliknij w obrazek

Jak co roku Legia Warszawa nie zapomina o swoich bohaterach. O walkach z 1944 roku powiedziano bardzo dużo, ale chyba żadne słowa nie są w stanie oddać tragedii miasta i jego mieszkańców. Żadne słowa nie są w stanie opisać męstwa, jakim wykazały się dzieci, w jedno lato muszące stać się dorosłymi. Dzisiejszym spotem chcemy oddać im hołd – czytamy na stronie warszawskiego klubu. Legia Warszawa wspomina w swoim spocie trókę powstańców. Jana Romockiego, Barbarę Dominiak i Jędrusia Szwajkerta. W ich rolę wcielili się Kacper Tobiasz, Martyna Caban oraz Kuba Tomczykowski.

***

Zachęcamy do obejrzenia spotu, a także przyłączamy się do prośby warszawskiego klubu, by o 17:00 zatrzymać się i wspomnieć wszystkich, którzy bohatersko stanęli do obrony stolicy.