Aktualności 26 lipca 2022

Ruch Chorzów sprzedał niemal trzy tysiące karnetów na I ligę

Nie jest to wynik na miarę Widzewa, ale robiący wrażenie. Stary obiekt przy Cichej powinien wypełniać się niemal na każdym pierwszoligowym spotkaniu.

Ruch Chorzów powoli odbudowuje cały klub. Razem z warstwą sportową, idzie zarządzanie całą organizacją. W jednej materii nie miał kłopotów, bo niczego nie trzeba było odbudowywać. Mowa o zainteresowaniu kibiców. Niebiescy już w pierwszej kolejce nowego sezonu udowodnili, że będą w stanie wypełniać obiekt przy Cichej. Na inauguracyjny mecz ze Skrą Częstochowa przyszło 8026 kibiców. Pod tym kątem to był najlepszy procent wypełnienia stadionu na starcie sezonu.

Komplet częstym widokiem w Chorzowie?

Wczoraj Ruch Chorzów poinformował o liczbie sprzedanych karnetów. Dokładnie 2726 stałych wejściówek nabyli fani Niebieskich. To 1/3 tego, co pojawiło się w pierwszej kolejce i ponad 1/4 pojemności całego obiektu. Przypomnijmy, że przy Cichej może oficjalnie zasiąść 9300 kibiców. Taka liczba padła ostatnio pod koniec maja. Wtedy Ruch Chorzów pokonał Motor Lublin 4:0 w finale baraży o I ligę, właśnie przy obecności kompletu widzów.

W tym sezonie wydaje się, że będzie przynajmniej kilka dobrych okazji do powtórzenia tego wyniku. Wisła Kraków, GKS Katowice, Zagłębie Sosnowiec, Arka Gdynia, ŁKS to tylko kilka klubów, które odwiedzą obiekt przy Cichej i mogą pomóc w zapełnieniu stadionu.

Już dzisiaj Ruch Chorzów wraca do Pucharu Polski. Niebiescy zmierzą się w rundzie wstępnej ze Zniczem Pruszków. Początek meczu o godzinie 19:20.