Aktualności 13 lipca 2022

Schüttflix został głównym sponsorem Górnika Zabrze

Górnik Zabrze ogłosił, że firma Schüttflix została sponsorem głównym klubu. Informacja została ogłoszona podczas uroczystej konferencji prasowej.

Firma Schüttflix to niemiecki producent platformy logistycznej z zakresu materiałów budowlanych. Górnik związał się z nowym sponsorem na najbliższy sezon. W ramach porozumienia logo Schüttflix znajdzie się na koszulkach pierwszego zespołu.

To wielki zaszczyt móc być w tym miejscu. Firmie Schüttflix imponują wartości wyznawane przez Górnik, przede wszystkim ciężka praca. To nas łączy. W Niemczech współpracujemy z Schalke 04, czyli też zespołem o górniczych tradycjach. Dlatego czujemy się w Zabrzu jak w domu. Wielkim honorem jest dla nas możliwość wspierania młodych piłkarzy z Akademii Piłkarskiej Górnika. Mamy również wolę, by ta współpraca oddziaływała również na lokalną społeczność. Chcemy zrobić w Zabrzu coś dobrego – powiedział Christian Hülsewig, założyciel oraz CEO firmy, którego wypowiedź można znaleźć na oficjalnej stronie klubu.

Nie bez znaczenia w całej operacji była znajomość Hülsewiga z Lukasem Podolskim, gwiazdą Górnika.

– Znamy się z Christianem od dawna, wychowaliśmy się w jednej miejscowości. Gdy się dowiedziałem, że wchodzą do Polski zadzwoniłem. Potem było jeszcze kilka rozmów – skomentował Lukas Podolski cytowany przez Dziennik Zachodni.

Firma Schüttflix została założona w 2018 roku, a już w 2019 roku wystartowała na terenie Niemiec.

– Schüttflix to pierwsza cyfrowa platforma logistyczna dla branży budowlanej, która łączy ze sobą wykonawców robót budowlanych, dostawców materiałów budowlanych takich jak piasek, żwir, kruszony kamień i grys, oraz firmy transportowe, za pomocą prostej, intuicyjnej aplikacji – czytamy w komunikacie Górnika.

Piłkarze Górnika zadebiutują w strojach z logo Schüttflixa już w poniedziałek. Wówczas o godzinie 19:00 rozpocznie się ich pierwsze spotkanie w tym sezonie przeciwko Cracovii.