Aktualności 12 lipca 2022

Santander przestanie być tytularnym sponsorem LaLiga

Za kilka tygodni kibice obejrzą start sezonu 2022/2023 w LaLiga Santander. To będą ostatnie rozgrywki pod tą nazwą. Banco Santander i liga wypracowali porozumienie zgodnie, z którym oba podmioty kończą dotychczasową współpracę po sezonie.

Banco Santander został oficjalnym i tytularnym sponsorem LaLiga przed sezonem 2016/2017. Za nimi już pięć sezonów, a przed nimi szósty i ostatni. Zgodnie z porozumieniem, od kolejnych rozgrywek liga będzie miała już innego tytularnego sponsora. Mówi się, że dzięki temu hiszpańska liga może zyskać dodatkowe środki na rozwój.

Warto jednak dodać, że oba podmioty nie przestaną współpracować na innych płaszczyznach. Dotychczasowa forma zostanie zmieniona, a bank pozostanie jednym z partnerów hiszpańskich rozgrywek. W komunikacie wydanym przez władze ligi, pojawiało się podsumowanie dotychczasowej współpracy. Wśród największych osiągnięć liga wspomina takie projekty jak Global Network, LaLiga eSport czy LaLiga Promises, czyli turniej dla zawodników z kategorii wiekowej U12.

Najprawdopodobniej w sierpniu poznamy tytularnego sponsora rozgrywek od sezonu 2023/2024. Jak dotąd nie pojawiły się żadne pogłoski na temat potencjalnych kierunków ligi w tym wypadku.