Aktualności 3 lipca 2022

Znamy szczegóły transmisji meczów polskich klubów w I rundzie kwalifikacji do LM i LKE

Już w najbliższym tygodniu odbędą się pierwsze spotkania w ramach kwalifikacji do Ligi Mistrzów oraz Ligi Konferencji Europy. Kto skomentuje poszczególne mecze na antenach TVP Sport?

Lech Poznań – Karabach Agdam

Jako pierwszy do gry przystąpi Lech Poznań. Mistrzowie Polski we wtorek na stadionie przy ulicy Bułgarskiej podejmować będą Karabach Agdam. Jednocześnie będzie to oficjalny debiut nowego trenera Kolejorza, Johna van der Broma. Jak Lech poradzi sobie w tym starciu i czy będzie w stanie zdobyć zaliczkę przed rewanżem w Baku? Przekonamy się o tym od godziny 20:00.

  • Wtorek 5 lipca, godz. 20:00 Lech Poznań – Karabach Agdam
  • Komentarz: Jacek Laskowski i Rafał Ulatowski

Pogoń Szczecin – KR Reykjavik

Faworytem spotkania z KR Reykjavik będzie Pogoń Szczecin. Podobnie jak w przypadku Lecha, pierwsze spotkanie Portowców w kwalifikacjach do europejskich pucharów będzie debiutem Jensa Gustafssona na ławce trenerskiej. Początek potyczki w Szczecinie zaplanowano na czwartek o godzinie 18:00.

  • Czwartek 7 lipca, godz. 18:00 Pogoń Szczecin – KR Reykjavik
  • Komentarz: Sławomir Kwiatkowski i Kazimierz Węgrzyn

Lechia Gdańsk – Akademija Pandew

Po meczu Pogoni kamery Telewizji Polskiej przeniosą się do Gdańska, gdzie Lechia zagra z Akademiją Pandew. Biało-zieloni będą zdecydowanym faworytem starcia z ekipą z Macedonii Północnej. Sami jesteśmy ciekawi jak na losy tej rywalizacji wpływie sytuacja związana z potencjalnym przejęciem gdańskiego klubu przez nowych właścicieli.

  • Czwartek 7 lipca, godz. 20:15 Lechia Gdańsk – Akademija Pandew
  • Komentarz: Maciej Iwański i Bartosz Jurkowski

CZYTAJ TAKŻE: Piłkarski sezon coraz bliżej – gdzie oglądać poszczególne ligi europejskie?