Aktualności 1 lipca 2022

Widzew sprzedał ponad 15 tysięcy karnetów!

O sprzedaży karnetów na mecze Widzewa Łódź można napisać już książkę. Niby każdy wie, jak to wygląda przy Piłsudskiego, a jednak cały czas robi wrażenie. Tym razem "beniaminek" Ekstraklasy wyprzedał niemal cały stadion, jeszcze przed otwartą sprzedażą!

Dopiero jutro, tj. 2 lipca, rusza otwarta sprzedaż karnetów. Do tej pory swoje sezonowe wejściówki mogli przedłużać stali kibice. Szkopuł w tym, że nowi fani mogą mieć kłopot z załapaniem się na jakiekolwiek abonamenty. Widzew Łódź wczoraj pochwalił się kolejnym kapitalnym wynikiem. Pod hasztagiem #PowrotDoElity ogłosił, że sprzedał już ponad 15 tysięcy karnetów na nowy sezon. To oznacza, że do zapełnienia pozostały dwa tysiące miejsc. Od pojemności stadionu należy przecież odliczyć sektor gości, a także strefy buforowe.

Widzew i jego sprzedaż karnetów to fenomen społeczny. Niemal w każdym mieście, tuż po efekcie nowego stadionu, mija fala zainteresowania meczami danej drużyny. Tymczasem w Łodzi cały czas wykorzystują ogromny “boom” na mecze RTS-u. W ten sposób od kilku lat regularnie udaje się zapełnić cały stadion. Nie inaczej mogło być po awansie do Ekstraklasy. Tym bardziej, gdy dwa tygodnie temu pisaliśmy o dobowym rekordzie sprzedaży. Ponad 3300 karnetów pierwszego dnia przedłużania karnetów.

Łodzianie sezon rozpoczną jednak od dwóch wyjazdowych meczów. Najpierw do Szczecina na spotkanie z Pogonią, a tydzień później do Białegostoku. Pierwsze domowe starcie odbędzie się w ostatni weekend lipca. Widzew wówczas będzie gościł Lechię Gdańsk.