Aktualności 20 czerwca 2022

Ile zarobi Łomża VIVE Kielce za srebrny medal Ligi Mistrzów EHF?

Piłkarze ręczni Łomży VIVE Kielce przegrali w finale Ligi Mistrzów EHF z Barceloną. Ile mistrzowie Polski zarobią za zdobycie srebrnych medali?

Ponad 550 tysięcy euro dla VIVE

Informację o tym ile zarobi Łomża VIVE Kielce podał portal TVP Sport. Po wcześniejszych fazach rozgrywek klub z hali Legionów zainkasował 410 tysięcy euro – spory wpływ na to miało zajęcie 1. miejsca w swojej grupie. Do tego Kielczanie zarobili także około 145 tysięcy euro za srebrny medal w Final Four. Oznacza to, że łącznie Łomża VIVE zarobiła na całych rozgrywkach około 555 tysięcy euro.

Wygrany całej Champions League, a więc Barcelona za wygraną otrzymała w sumie okrągły milion euro. Łącznie w puli całych rozgrywek miało znaleźć się 8,5 miliona euro.

Finał przegrany po rzutach karnych

W niedzielny wieczór Łomża VIVE Kielce była bliska tego, by po raz drugi w historii sięgnąć po najcenniejsze ze trofeum w klubowej piłce ręcznej. Koniec końców podopieczni Talanta Dujszebajewa przegrali z Barceloną po rzutach karnych 35:37. Dla Katalończyków to drugi z rzędu, a jednocześnie już jedenasty triumf w Lidze Mistrzów.

W poniedziałek o godzinie 19:00 piłkarz ręczni VIVE zawitają na kielecki rynek, gdzie podziękują kibicom za sezon 2021/22.