Aktualności 18 czerwca 2022

Ruch Chorzów zaprezentował koszulki na nowy sezon

Trzy tygodnie temu Niebiescy wrócili do I ligi, a za niecały miesiąc rozpoczną nowy sezon. Dzisiaj Ruch Chorzów rozegrał pierwszy letni sparing, a piłkarze już wiedzą w jakich trykotach przyjdzie im rywalizować w rozgrywkach 2022/2023.

Zazwyczaj kluby stopniowo odkrywają komplety koszulek na nowy sezon. Zaczynają od domowych strojów, później przychodzi czas na wyjazdowe. Trzecie to zazwyczaj okazja do popisu dla producentów. Ruch Chorzów jednak zdecydował się na błyskawiczną prezentacje trzech kompletów. Niebieskie, białe i błękitne będą im służyć w sezonie 2022/2023. Nadal Niebieskich będzie ubierać Nike, ale na tym koniec podobieństw. Na środku widnieje sponsor, firma Alba. Zmieniła się także naszywka sponsora ligowego. Tutaj jednak będzie ta sama branża. Bukmachera eWinner, zastąpiła Fortuna, która jest tytularnym sponsorem I ligi.

Warto dodać, że wszystkie koszulki już trafiły do sprzedaży. Od dzisiaj są dostępne zarówno stacjonarnie, w sklepie przy stadionie na Cichej oraz sklepie “eRka” przy ul. Jagiellońskiej w Chorzowie. Można je kupić także w internetowym sklepie klubu. Cena to 149zł, co wydaje się promocyjną, patrząc na fakt, że chodzi o nowe trykoty oraz sponsora technicznego.

Ruch Chorzów zagrał już pierwszy mecz w nowych strojach. W pierwszym sparingu zagrał z Andaluzją Brzozowice-Kamień z Piekar Śląskich i pokonał A-klasowy klub 10:0.

Fot. Tomasz Stefanik/ruchchorzow.com.pl