Aktualności 17 czerwca 2022

Reprezentacja Rosji w siatkówce ma nowego trenera i chce zorganizować specjalny turniej

W marcu rosyjskie zespoły zostały wykluczone z rozgrywek CEV oraz FIVB. Pomimo to, tamtejszy związek powołał ostatnio nowego selekcjonera. Rosjanie planują też zorganizować specjalny turniej.

Nowy selekcjoner reprezentacji

Reprezentacja Rosji została wykluczona ze wszystkich rozgrywek, w tym także z Mistrzostw Świata, których miała być zresztą gospodarzem. Pomimo tego, siatkarze Sbornej odbędą zgrupowanie. Podczas niego poprowadzi ich Konstantin Briański. 45-letni trener został wybrany nowym selekcjonerem, a ostatnio prowadził Dynamo Moskwa.

Z perspektywy sportowej taki wybór nie może dziwić. Pod wodzą Briańskiego Dynamo dwukrotnie sięgało po mistrzostwo Rosji, a do tego zdobywało także Puchar Rosji, Superpuchar Rosji i europejski Puchar CEV.

Rosja zorganizuje specjalny turniej?

W związku z wykluczeniem Rosjan z siatkarskiego Mundialu, tamtejsza federacja chciałaby zorganizować specjalny turniej dla swojej reprezentacji. Podobno zaproszenie od Sbornej otrzymały już narodowe drużyny Serbii, Brazylii oraz Iranu.

Trudno jednak spodziewać się tego, że te zespoły byłyby skłonne przyjąć zaproszenie od Rosjan. Wszystko z uwagi na wspominane Mistrzostwa Świata, które miałyby się odbywać w zbliżonym terminie.