Aktualności 17 czerwca 2022

TVP dołącza do walki o prawa do PKO BP Ekstraklasy

autor: Mateusz Mazur

Jeszcze do niedawna wydawało się, że w grze o prawa do transmitowania spotkań PKO BP Ekstraklasy pozostaje tylko dwóch graczy. Okazuje się jednak, że Viaplay i Canal+ mogą mieć niespodziewanego konkurenta. 

W najbliższym czasie rozstrzygnie się kwestia tego, gdzie w sezonach 2023/24, 2024/25, 2025/26 i 2026/27 oglądać będziemy mogli zmagania na boiskach polskiej Ekstraklasy. Do tej pory wydawało się, że wszystko rozstrzygną pomiędzy sobą Viaplay i Canal+. Jak informuje Maciej Wąsowski z Weszło, na dwa tygodnie przed upływem terminu składania ofert, na drodze tej dwójki wyrósł trzeci mocny kandydat – Telewizja Polska.

Rekordowa transakcja

Najnowsze doniesienia sugerują, że TVP poważnie rozważa dołączenie do wyścigu o prawa do PKO BP Ekstraklasy. Nie wiadomo jeszcze jak dokładnie wyglądać może oferta przygotowana przez Telewizję Polską, ale sugeruje się, że najbliższy przetarg o prawa telewizyjne może być rekordowy pod względem kwoty zapłaconej za prawa telewizyjne.

Nie wiemy również, czy tak jak Canal+ czy Viaplay, TVP zdecydowałaby się na pokazywanie wszystkich spotkań kolejki czy może byłaby gotowa odsprzedać część spotkań innym podmiotom. Im bliżej ostatecznego terminu składania ofert, tym więcej niejasności i spekulacji. Sprawia to, że przetarg o prawda do pokazywania Ekstraklasy powoli rysuje się na najciekawszy tego typu wyścig w historii.