Aktualności 14 czerwca 2022

Widzew Łódź ogłosił ceny karnetów na nowy sezon

Kilka tygodni temu łodzianie wrócili po kilkuletniej przerwie do Ekstraklasy. Teraz fani Widzewa poznali ceny karnetów na nadchodzący sezon. Klub nie zdecydował się na drastyczne podwyżki.

Tworząc politykę sprzedaży karnetów, władze Klubu chciały docenić tych karnetowiczów, którzy przedłużają swoje abonamenty na mecze domowe Widzewa Łódź. (…) Teraz fani, którzy wspierali Klub w poprzednich latach, będą mogli na korzystnych warunkach oglądać szlagierowe spotkania na najwyższym poziomie rozgrywkowym. Mecze domowe zostaną podzielone na trzy kategorie – A, B i C. W zależności od rangi przeciwnika ceny biletów będą się różnić, ale karnetowicz będzie mógł liczyć na stałą, preferencyjną cenę wejściówki. Dla przykładu, po podzieleniu ceny karnetu przez liczbę meczów, fani przedłużający swój karnet na trybunach B i D zapłacą za obejrzenie jednego spotkania PKO BP Ekstraklasy 22 złote, a kibice z sektora C 28 złotych. Oprócz tego, karnetowicze mogą liczyć na szereg udogodnień, wśród których znajdzie się między innymi: zniżka w oficjalnym sklepie Widzewa Łódź oraz pierwszeństwo przy zakupie biletów na domowe spotkania w Fortuna Pucharze Polski – czytamy na stronie klubu.

Najtańszy karnet całosezonowy kosztuje 375 złotych. To oznacza, że Widzew Łódź dla fanów decydujących się na przedłużenie abonamentów zdecydował się na przystępne ceny. Kibice z sektorów B i D zapłacą za jeden mecz 22 zł. Zresztą na wielu innych trybunach i sektorach koszt jednego meczu na karnecie nie będzie wiele wyższy. Dopiero sektory A5-A8 są wyceniane na około 53 zł.

Widzew zdecydował się na podwyżki, ale nie są to znaczące kwoty. Patrząc na ceny karnetów z wiosny dla stałych kibiców, mowa o podwyżkach na poziomie kilku złotych. Za mecze pierwszoligowe w 2022 roku fani z sektorów B i D musieli płacić średnio 16,5 zł. Krótko mówiąc znacznie wyższy poziom, można obejrzeć przy niewielkiej dopłacie.

Warto dodać, że fani RTS-u będą mieli trzy opcje zakupu karnetów. Najtaniej – za jedno spotkanie – wyjdzie zakup wejściówki na cały sezon. Nieco drożej wychodzi zakup oddzielnych karnetów na rundę jesienną oraz wiosenną. Tutaj różnica potrafi wynosić od 40zł do 90zł.

Nowy zapłaci więcej

Powyższe ceny dotyczyły rzecz jasna kibiców, którzy przedłużają swoje karnety. Nieco więcej będą musieli zapłacić fani, którzy po raz pierwszy zakupią abonamenty na mecze Widzewa. To nadal opłacalny – względem pojedynczych biletów – interes. W skali sezonu najtańszy karnet kosztować będzie 480zł, czyli o 110 więcej od przedłużających. Jednak koszt pojedynczego wejścia różnić się będzie zaledwie o 6zł.

Trzy kategorie biletów

Widzew Łódź opublikował także ceny biletów. Te będą droższe niż pojedyncze spotkania przy nabyciu karnetów. Tutaj jednak ceny wahają się ze względu na klasę rywala. Łodzianie zdecydowali się podzielić siedemnastu rywali na trzy kategorie. W pierwszej znalazło się pięć klubów: Lech, Raków, Legia, Górnik i Pogoń. Wejściówki na mecze z tymi rywalami wahają się pomiędzy 45 a 130 złotych. W drugiej znajdziemy Jagiellonie, Śląsk, Cracovie, Piasta i Lechie. W tym przypadku ceny już znacząco spadają. Podobnie, jak przy ostatniej kategorii, w której znalazły się: Miedź, Korona, Wisła Płock, Radomiak, Warta, Stal i Zagłębie.

Gdyby ktoś zdecydował się 17 razy zakupić bilet na mecze domowe, wówczas w najbardziej ekonomicznej wersji wyda aż 670 złotych, czyli niemal dwukrotność najtańszego karnetu! W przypadku najdroższej opcji wyda 1830, zamiast 900 za karnet.

***

Harmonogram sprzedaży karnetów Widzewa w sezonie 2022/2023:

piątek (17 czerwca) – piątek (24 czerwca) – przedłużanie karnetów z zachowaniem miejsca;

sobota (25 czerwca) – niedziela (26 czerwca) – przerwa techniczna;

poniedziałek (27 czerwca) – przedłużanie karnetów ze zmianą miejsca dla posiadaczy abonamentów na sektory rodzinne A1, A2, A3, C1 i C2, część buforową sektora A12 i członków Klubu 1910;

wtorek (28 czerwca) – czwartek (30 czerwca) – przedłużanie karnetów z zamianą miejsca dla pozostałych kibiców;

piątek (1 lipca) – przerwa techniczna;

sobota (2 lipca) – otwarta sprzedaż karnetów