Aktualności 9 czerwca 2022

Stal Gorzów: Prezes ekstraligowego klubu zatrzymany!

Wygrany mecz w piątek, a we wtorek 16. urodziny wielkiego talentu. To miał być udany tydzień dla Stali Gorzów. W środę wszystko się zmieniło. Jak poinformowały lokalne media, prezes Marek G. został zatrzymany w związku ze sprawą dotyczącą przestępstw podatkowych.

Stal Gorzów ma spore kłopoty. O zatrzymaniu prezesa jako pierwsi o zatrzymaniu poinformowali dziennikarze Gazety Lubuskiej oraz portalu Gorzów Wielkopolski Nasze Miasto. Wg informacji Przeglądu Sportowego sprawa ma związek z wieloma zatrzymaniami CBŚP, a także hiszpańskiej Guardia Civil na Wyspach Kanaryjskich. Dzisiejsze ustalenia Szymona Jadczaka rzucają nowe światło na sprawę. Dziennikarz WP poinformował, że zatrzymania dokonała Krajowa Administracja Skarbowa.

Z ustaleń WP SportoweFakty wynika, że cała sprawa dotyczy hurtowni faktur, czyli oszustw związanych z wyłudzaniem podatku VAT. Marek G. miał usłyszeć zarzuty wyłudzenia co najmniej 66 milionów złotych za pośrednictwem swojej firmy Cash Broker. Obecnie czeka na posiedzenie aresztowe. Moje Bermudy Stal Gorzów wydała oświadczenie w tej sprawie – czytamy na WP Sportowefakty.

Stal Gorzów wydała oświadczenie

Gorzowski klub już zareagował wydając komunikat do mediów. – Klub Stal Gorzów pragnie poinformować, że ostatnie doniesienia medialne nie będą komentowane przez władze klubu, gdyż nie dotyczą działalności Stali Gorzów. Klub funkcjonuje normalnie. Zgodnie ze statutem decyzje mogą być podejmowane nadal bez przeszkód przez pozostałych członków zarządu klubu – brzmi najważniejsza z części oświadczenia. Całość można przeczytać na oficjalnej stronie Stali.

Jednocześnie klub dodał, że przygotowuje się do wyjazdowego meczu w Ostrowie Wielkopolskim. Ponadto bez zmian trwają przygotowania do organizacji rundy cyklu Grand Prix, która odbędzie się w 25 czerwca.

***

Marek G. jest prezesem od 2019 roku, a także właścicielem firmy Cash Broker, która od wielu lat jest sponsorem klubu. W przeszłości Cash Broker występowało także w nazwie Stali Gorzów jeżdżącej w Ekstralidze. Teraz ta nazwa obowiązuje jedynie w rozgrywkach DMPJ.

Stal Gorzów w połowie sezonu zajmuje trzecie miejsce w tabeli PGE Ekstraligi z 10 punktami. Już w najbliższy piątek rozpoczną zmagania w rundzie rewanżowej. Ich rywalem będzie Ostrovia. Co ciekawe to może być okazja do debiutu dla 16-letniego Oskara Palucha, którego talent jest porównywany do Bartosza Zmarzlika.