Aktualności 8 czerwca 2022

Agnieszka Syczewska wiceprezesem Lechii Gdańsk

autor: Mateusz Mazur

Agnieszka Syczewska zostanie nowym wiceprezesem Lechii Gdańsk. Klub przekazał tę informację w oficjalnym komunikacie. 

– Trzyosobowy dotychczas zarząd zyskał dwie nowe osoby. Wiceprezesem została pani Agnieszka Syczewska, natomiast w skład zarządu weszła pani Edyta Ernest – czytamy w oficjalnym komunikacie gdańskiego klubu.

Z Białegostoku do Gdańska

Agnieszka Syczewska może być dobrze znana kibicom Ekstraklasy ze swojej wieloletniej działalności w Jagiellonii Białystok, z którą rozstała się pod koniec lutego. Jak się okazuje teraz czeka ją nowe wyzwanie w Gdańsku.

– Od teraz, obok prezesa zarządu Pawła Żelema, wiceprezesa Michała Hałaczkiewicza oraz wiceprezesa Piotra Zejera, zasiądzie Agnieszka Syczewska. Ma 38 lat i jest radcą prawnym. Od 2008 do 2022 roku związana była z klubem piłki nożnej z Białegostoku. W Jagiellonii od 2010 roku pełniła funkcję członka zarządu, następnie wiceprezesa i prezesa zarządu. Obecnie studiuje MBA w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie – czytamy dalej w oficjalnym komunikacie klubu.

Do swojej nominacji na to stanowisko odniosła się także sama zainteresowana:  – Bardzo dziękuję za zaufanie panu Adamowi Mandziarze, całej radzie nadzorczej i prezesowi Pawłowi Żelemowi. Liczę, że stworzymy z członkami zarządu zgrany team. Mam nadzieję, że moje doświadczenie pomoże wesprzeć Lechię w jej dalszym rozwoju. Plany w zakresie rozwoju są bardzo ambitne, ze swej strony zrobię wszystko, żeby mogły się urzeczywistnić. Przed nami gorące pucharowe lato, co jest zasługą wszystkich osób zaangażowanych w Lechii. Mam nadzieję, że czeka nas dużo pozytywnych emocji i dobrego futbolu – powiedziała wiceprezes Agnieszka Syczewska.

Źródło: jagiellonia.pl