Aktualności 5 czerwca 2022

Wielki sukces Igi Świątek. Ile zarobiła liderka rankingu za triumf w Paryżu?

Po raz drugi w swojej karierze Iga Świątek triumfowała w Roland Garros, wygrywając tym razem w finale z Cori Gauff 6:1, 6:3. Zwycięstwo to nie tylko prestiż związany ze zdobyciem wielkoszlemowego pucharu, ale również pokaźna nagroda pieniężna. Ile otrzymała Iga Świątek za wygraną?

Faworytka nie zawiodła

Przed startem French Open kibice, eksperci oraz bukmacherzy nie mieli wątpliwości. Iga Świątek była murowaną faworytką do wygrana wielkoszlemowego turnieju. Liderka rankingu nie zawiodła. W finałowym meczu polska tenisistka pokonała Cori Gauff w dwóch setach: 6:1, 6:3.

Pokaźna nagroda

Triumf w paryskim turnieju wiąże się również z pokaźną nagrodą pieniężną. Iga Świątek otrzymała bowiem 2,2 miliona euro. Z kolei Cori Gauff za udział w finale dostała 1,1 miliona euro. Na oficjalnej stronie WTA możemy także przeczytać informacje dotyczące nagród pieniężnych poszczególnych tenisistek zarówno za konkretny rok, jak i całą karierę.

W kontekście Igi Świątek mowa o ponad 4 milionach dolarów za ten rok, a także prawie 9 milionach dolarów ogólnie. Trzeba jednak pamiętać, że w przedstawionych danych nie uwzględniono jeszcze wygranej we French Open.