Aktualności 18 maja 2022

Chelsea znalazła rozwiązanie dotyczące pożyczki od Romana Abramowicza

Choć Chelsea ogłosiła wytypowanie nowego właściciela na początku maja, to nadal sam proces przejęcia klubu nie został sfinalizowany. Jednym z problemów do rozwiązania był dług, jaki ma londyński zespół u Romana Abramowicza. Według ostatnich doniesień mediów, przedstawiciele rosyjskiego oligarchy znaleźli rozwiązanie.

Problem z zadłużeniem

Roman Abramowicz nigdy nie miał problemów z inwestowaniem ogromnym pieniędzy w Chelsea. Tym sposobem londyński klub zaciągnął u swojego właściciela ogromny dług, który wynosi 1,6 miliarda funtów. Choć rząd przejął proces sprzedaży drużyny ze Stamford Bridge, to rozwiązanie kwestii zadłużenia nie jest takie proste i oczywiste.

Jak twierdzi Martyn Ziegler z “The Times”, przedstawiciele rosyjskiego oligarchy znaleźli rozwiązanie, które pomoże rozwiązać problem z zadłużeniem. Cała transakcja nie została jeszcze sfinalizowana, gdyż rząd musi przygotować odpowiednie rozwiązanie ze strony prawnej.

Konkretny termin

Czas nie działa na korzyść samego klubu. Aktualna licencja, na której działa Chelsea, obowiązuje tylko do końca maja. W przypadku braku rozwiązania kwestii właścicielskiej, zespół z Londynu może nie otrzymać nowej licencji, co oznaczałoby degradację z najwyższej klasy rozgrywkowej w Anglii.