Aktualności 11 maja 2022

Stuttgart zagra o pozostanie w Bundeslidze w wyjątkowych koszulkach retro

autor: Mateusz Mazur

VFB Stuttgart poinformował, że w swoim ostatnim meczu w sezonie 2021/22 drużyna trenera Pellegrino Matarazzo wyjdzie nam murawę w wyjątkowych koszulkach. 

Drużyna VFB Stuttgart nie może zaliczyć obecnego sezonu do wyjątkowo udanych. Piłkarze Pellegrino Matarazzo plasują się na szesnastym miejscu w tabeli, a do końca rozgrywek pozostała zaledwie jedna kolejka. Jeśli nic się nie zmieni to zespół ze Stuttgartu będzie musiał mierzyć się w barażach o miejsce w przyszłorocznych rozgrywkach. Przed VFB jednak spotkanie z FC Koeln i jeśli uda im się zgarnąć w nim pełną pulę punktów, to istnieje spora szansa, że zespół zdoła uniknąć baraży i pozostanie w Bundeslidze. Dodatkową motywacją dla piłkarzy mają być wyjątkowe koszulki, które nawiązują do mistrzowskiego sezonu 1991/92.

obraz-2022-05-11-134052869

Mistrzowska koszulka

Stuttgart postanowił wpisać się w modę na piłkarskie koszulki w stylu retro i oprócz dodatkowej mobilizacji dla piłkarzy Pellegrino Matarazzo, klub liczy także na spory zysk ze sprzedaży trykotów. VFB przygotował tylko 5000 koszulek, które łudząco przypominają te, w których zespół ze Stuttgartu sięgał w 1992 roku po mistrzostwo kraju. Nabyć można je w klubowym sklepie, jednak ze względu na spore zainteresowanie, wcale nie musi być to takie proste.