Aktualności 11 maja 2022

70 tysięcy kibiców obejrzy na Old Trafford finał młodzieżowego Pucharu Anglii

Już dzisiaj Manchester United zmierzy się z Nottingham Forest w finale FA Youth Cup na Old Trafford. Młodzieżowy Puchar Anglii do lat 18 przyciągnie ogromną rzeszę kibiców. Czerwone Diabły poinformowały, że spotkanie obejrzy komplet 70 tysięcy kibiców!

Szykuje się zatem rekordowa frekwencja na najważniejszym meczu młodzieżowej piłki w Anglii. Manchester United sprzedał komplet 70 tysięcy biletów, jednak nie tylko fani gospodarzy zasiądą na Old Trafford. Wśród nich znajdzie się także sześć tysięcy fanów Forest! Warto dodać, że wejściówki na to spotkanie były wyjątkowo tanie. Ich ceny rozpoczynały się już od… jednego funta. Cały dochód z finałowego meczu klub przeznaczy na swoją fundacje. Ta z kolei środki ma przeznaczyć na dzieci z okolic Manchesteru będących w trudnej sytuacji życiowej.

Dla gospodarzy finału to szansa na pierwsze trofeum od 2011 roku. Wówczas w mistrzowskim składzie znaleźli się m.in. Paul Pogba czy Jesse Lingard. Jednocześnie Manchester United jest najbardziej utytułowanym klubem w tych rozgrywkach, które wygrywał 10 razy. Nottingham Forest do tej pory ani razu nie był nawet w finale. To oznacza, że goście mogą na Old Trafford wywalczyć największy młodzieżowy sukces w historii klubu.