Aktualności 10 maja 2022

Reprezentacja Ukrainy rozegra nadchodzące sparingi w wyjątkowych koszulkach

autor: Mateusz Mazur

Piłkarska reprezentacja Ukrainy przygotowuje się do zbliżającego się wielkimi krokami spotkania barażowego ze Szkocją. Ze względu na toczącą się na terenie kraju wojnę, ukraińska federacja przygotowała wyjątkowe koszulki, w których zawodnicy kadry narodowej zaprezentują się w meczach sparingowych. 

Zgrupowanie reprezentacji Ukrainy przed meczem barażowym ze Szkocją rozpoczęło się 2 maja w Lublanie. Pojawiło się na nim 25 zawodników z ukraińskich klubów, do których z czasem dołączać będą piłkarze występujący w ligach zagranicznych. Spekuluje się, że podopieczni Ołeksandra Petrakowa rozegrają w maju dwa mecze towarzyskie. Pierwszy z nich zaplanowano na 11 maja. Rywalem Ukraińców będzie w środę drużyna Borussii Monchengladbach. Wiemy już, że reprezentanci Ukrainy wybiegną na murawę w wyjątkowych koszulkach, które nawiązują bezpośrednio do toczącej się na terenie kraju wojny.

obraz-2022-05-10-115915658

Zjednoczeni dla Ukrainy

Na przodzie koszulki pojawi się obrys terytorium Ukrainy, zawierający, zaanektowany w 2014 roku przez Rosję, Krym. Kontury wyznaczające granice państwa tworzyć będą flagi wszystkich krajów, które udzieliły wsparcia państwu ogarniętemu wojną.

Numery, które piłkarze nosić będą na plecach tworzone będą przez nazwy wszystkich miast, które najbardziej ucierpiały w wyniku rosyjskiej agresji i które cały czas znajdują się pod ostrzałem. Na koszulkach pojawi się również logo organizacji U24, czyli inicjatywy charytatywnej prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełeńskiego.

Zdjęcie

Zdjęcie

Źródło: Twitter BuckarooBanzai