Aktualności 7 maja 2022

Mecze reprezentacji Polski U17 na Euro w TVP Sport

Już za dziewięć dni reprezentacja Polski U17 rozpocznie swój udział w Euro na izraelskich boiskach. Dzisiaj portal Łączy nas Piłka ogłosił dobrą wiadomość. Mecze biało-czerwonych obejrzymy na antenie TVP Sport!

Kadra Dariusza Gęsiora przed chwilą zakwalifikowała się do turnieju. We włoskiej rundzie eliminacyjnej Polacy wyeliminowali Ukrainę oraz Kosowo, zostając za plecami gospodarzy. Na odpoczynek reprezentacja rocznika 2005 nie będzie miała wiele czasu. Już 16 maja rozegra swój pierwszy mecz podczas Euro U17. TVP Sport pokaże wówczas mecz Polaków z Francją.

Kolejne spotkania odbędą się w trzydniowych odstępach. W czwartek 19 maja biało-czerwoni zmierzą się z Holandią, a w niedzielę 22 maja z Bułgarią. Każde z tych starć obejrzymy w TVP Sport. Za każdym razem mecze rozpoczną się o 16:30. Tyle meczów młodzi Polacy mają pewnych, a ich dalszy udział w turnieju zależy od wyników fazy grupowej. Do 1/4 finału awansują dwie najlepsze drużyny z każdej z grup. Warto dodać, że awans kadry U17 jest pierwszym w tej kategorii wiekowej od dziesięciu lat. Wówczas reprezentacja Marcina Dorny zgarnęła… brązowy medal, mając w składzie m.in. Karola Linettego.