Aktualności 13 kwietnia 2022

Mecz Śląsk – Wisła bez kibiców gości

Od kilku lat mecze Śląsk - Wisła Kraków rozgrzewają do czerwoności fanów obu klubów. Tym razem jednak temperatura meczu w Lany Poniedziałek będzie znacznie niższa. Wszystko przez decyzje wrocławskiego klubu. Ten zdecydował, że nie przyjmie kibiców z Krakowa w sektorze gości.

WKS Śląsk Wrocław podjął decyzję o zamknięciu sektora kibiców gości na mecz z Wisłą Kraków. W odpowiedzi na otrzymane pismo zarząd klubu zwrócił się do organizatora z prośbą o zmianę stanowiska i umożliwienie fanom Białej Gwiazdy uczestnictwo w ligowej potyczce, ale interwencja okazała się bezskuteczna. Decyzja podyktowana jest zakłóceniem ostatniej domowej rywalizacji Śląska Wrocław rozgrywanej na Arenie Tarczyński. Aktualnie prowadzone jest postępowanie wyjaśniające, a organizator chce w ten sposób zabezpieczyć się przed podobnymi niepożądanymi incydentami – czytamy na stronie krakowskiego klubu.

Warto dodać, że na tym może się nie skończyć. Wg Gazety Wrocławskiej policja wnioskowała już do biura wojewody dolnośląskiego o… zamknięcie całego stadionu. To miałaby być “kara” dla wrocławskiego klubu za wydarzenia z meczu Śląsk – Lech sprzed trzech tygodni. Wówczas kibice gospodarzy odpalili znaczne ilości pirotechniki. Wojewoda jeszcze nie podjął decyzji, która miałaby zamknąć wszystkie trybuny stadionu. Wydaje się zatem, że działanie Śląska to po prostu prewencyjne działanie. Wrocławianie chcą zapewnić sobie argumenty w rozmowach z wojewodą oraz policją i uniknąć całkowitego zamknięcia obiektu.