Aktualności 29 marca 2022

Polska – Szwecja: Nie życzymy Szwedom kataru i okładka z Ikei

Kilka godzin pozostało do najważniejszego meczu reprezentacji Polski w 2022 roku. Zanim do niego dojdzie, media oraz firmy prześcigają się z najbardziej kreatywnych pomysłach dotarcia do swoich odbiorców. Przegląd Sportowy oraz browar Tyskie dzisiaj mocno kreatywnie nawiązują do wieczornego spotkania.

Przegląd Sportowy użył sprawdzonego sposobu przed meczem Polska – Szwecja. Mowa o okładce, na której pomysł na pokonanie Szwedów widnieje jako instrukcja obsługi mebli z Ikei. Świetnie zrealizowana i wystylizowana okładka nie jest jednak pierwszą w historii. W 2018 roku podobną okładkę zrobił angielski Times. Wówczas Anglicy wygrali 2:0. Jednak to Finowie byli pierwsi. Dziennik Ilta-Sanomat w 2017 roku również pokazał, jak pokonać Szwedów za pośrednictwem instrukcji wzorowanej na tej, którą dostarcza najsłynniejszy produkt eksportowy Szwedów.

Tyskie nie chce kataru

Browar Tyskie w ramach swojej akcji “Przechodzimy na TY” także opublikował grafikę nawiązującą do dzisiejszego meczu w Chorzowie. W ich przypadku mowa Tyskie nie życzy po prostu Szwedom kataru. Tutaj nawiązanie oczywiście do miejsca, w którym odbędzie się mundial. Sprytne zagranie słowem związanym ze stanem zdrowia.

***

Polska – Szwecja już dzisiaj o godzinie 20:45. Transmisja w TVP1. Oby życzenia od Tyskiego oraz instrukcja od Przeglądu Sportowego sprawdziły się w 100%!