Aktualności 26 marca 2022

Skandal organizacji GLORY: Arek Wrzosek usunięty z rankingu!

Do ogromnego skandalu doszło w świecie kickboxingu. Przed tygodniem Arek Wrzosek stanął do walki w obronie tytułu z Badrem Harim. To była rewanżowa walka za wrześniowe - nieoczekiwane - zwycięstwo Polaka. Niestety, po drugiej rundzie walka została przerwana i niedokończona. Tymczasem wczoraj organizacja Glory usunęła polskiego zawodnika z rankingu!

Trudno zrozumieć, czym kierowali się włodarze organizacji w tej sytuacji. W minioną sobotę w belgijskim Hasselt odbyła się rewanżowa walka Polaka i Marokańczyka. Niestety trwała tylko dwie rundy. W międzyczasie na trybunach trwała regularna awantura. Według świadków to kibice Hariego rozpoczęli bójkę. Sytuacja kilkukrotnie była uspokajana, a później ponownie pozostali fani mogli oglądać bitkę, nie tylko na ringu. Ostatecznie organizatorzy po drugiej rundzie zdecydowali się na przerwanie walki, bez rozstrzygnięcia.

Tymczasem wczoraj organizacja GLORY uznała, że… walka została zakończona remisem. Dodatkowo na stronie organizacji przy nazwisku polskiego zawodnika widnieje informacja dotycząca rankingu. Dopisek “Inavctive” oznacza, że Scott Rudmann i spółka postawili krzyżyk na Polaku. Arek Wrzosek jeszcze nie odniósł się do sprawy.  Głos w tej sprawie zabrał Jan Blachowicz. – Wasze zachowanie to hańba – napisał na Twitterze zawodnik UFC.