Aktualności 27 lutego 2022

Wisła Płock organizuje wsparcie dla Ukrainy

autor: Mateusz Mazur

W pomoc Ukrainie żywo angażują się również polskie kluby. Wsparcie na wielu płaszczyznach zaoferowała naszym wschodnim sąsiadom między innymi Wisła Płock. 

Płocki klub rozpoczął od udostępnienia na swojej stronie oraz mediach społecznościowych informacji dotyczących tego, jak płocczanie mogą wspierać Ukrainę. Podano numer telefonu do Miejskiego Centrum Zarządzania Kryzysowego, gdzie można zgłaszać między innymi możliwość zakwaterowania i wyżywienia uchodźców z Ukrainy. Na stronie Wisły opublikowano także adresy punktów, w których prowadzona jest w Płocku zbiórka artykułów spożywczych, higienicznych oraz środków czystości.

Wisła dokłada swoją cegiełkę

We współpracy z Urzędem Miasta klub informuje również za pośrednictwem swoich mediów społecznościowych o tym na jakie artykuły jest obecnie szczególne zapotrzebowanie. Kierownik działu marketingu Mateusz Lenkiewicz zapewnił również, że Wisła Płock dołożyła swoją cegiełkę do całej zbiórki.

Wsparcie dla Ukrainy przygotowuje również sekcja piłki ręcznej płockiego klubu. Podczas wtorkowego ze słowackim Presovem hala Orlen Arena stanie się jedynym z punktów zbiórki najpotrzebniejszych rzeczy dla mieszkańców Żytomierza, który jest miastem partnerskim miasta Płock.