Aktualności 26 lutego 2022

Szwedzi nie chcą grać z Rosją. Czesi nadal wstrzymują się od decyzji

autor: Mateusz Mazur

Reprezentacja Szwecji podobnie jak reprezentacja Polski zapowiedziała, że nie przystąpi do ewentualnego spotkania barażowego z kadrą Rosji. Nadal prowadzone są rozmowy z czeskim związkiem piłkarskim, by ten poszedł w ślady polskiego i szwedzkiego związku. 

Informacja o tym, że reprezentacja Polski zamierza zbojkotować barażowe spotkanie z reprezentacją Rosji obiegła dziś przed południem cały piłkarski świat. Prasa cytuje również mocne słowa Roberta Lewandowskiego. Przykład Polskiego Związku Piłki Nożnej postanowili wziąć również Szwedzi, którzy także zapowiedzieli, że nie wyjdą na ewentualny mecz z reprezentacją Rosji.

Czekamy na decyzję Czechów

– Nielegalna i głęboko niesprawiedliwa inwazja na Ukrainę wyklucza jakąkolwiek piłkarską interakcję z Rosją. W związku z tym nalegamy, aby FIFA zdecydowała, że mecze barażowe w marcu, w których weźmie udział Rosja, zostaną odwołane. Ale niezależnie od tego, co FIFA zdecyduje się zrobić, nie zagramy z Rosją w marcu – czytamy w oświadczeniu.

Oznacza to, że jedynym krajem, który z “polskiej” ścieżki play-off baraży, który nadal nie zapowiedział bojkotu spotkania z kadrą Rosji są Czechy. Cały czas trwają jednak rozmowy, które mają nakłonić czeski związek do podjęcia decyzji podobnej do tej, którą podjęły polski i szwedzki związek.