Aktualności 26 lutego 2022

Reprezentacja Polski nie zamierza rozgrywać meczu z Rosją!

Doczekaliśmy się stanowczego stanowiska ze strony Polskiego Związku Piłki Nożnej. Cezary Kulesza poinformował za pośrednictwem Twittera, że w związku z agresją Federacji Rosyjskiej na Ukrainę, nasza reprezentacja nie zamierza rozegrać barażowego meczu z Rosją.

W czwartek PZPN opublikował oświadczenie, w którym oznajmił, iż wspólnie z Czechami oraz Szwecją nie zamierzają rozgrywać spotkania z Rosją na terenie tego kraju. Postawa związku wzbudziła spore oburzenie wśród społeczeństwa. Oczekiwano bowiem, że Polski Związki Piłki Nożnej zajmie twarde stanowisko i od razu sprzeciwi się grze z Rosją.

Reprezentacja Polski nie zamierza grać z Rosją

Na taki komunikat musieliśmy czekać do sobotniego poranka. Cezary Kulesza poinformował za pośrednictwem swoich mediów, że reprezentacja Polski nie zamierza grać z Rosją – Koniec ze słowami, czas na czyny! W związku z eskalacją agresji Federacji Rosyjskiej na Ukrainę, reprezentacja Polski nie zamierza rozegrać barażowego meczu z rep. Rosji. To jedyna słuszna decyzja. Prowadzimy rozmowy z federacjami Szwecji oraz Czech, aby przedstawić FIFA wspólne stanowisko.