Aktualności 24 lutego 2022

Tomasz Frankowski współautorem listu do UEFA przeciwko Rosji

Minionej nocy Rosjanie rozpoczęli ofensywę na Ukrainie. Cały świat protestuje przeciwko agresji Władimira Putina na inne państwo. Wśród nich jest Tomasz Frankowski. Były piłkarz, a dzisiaj europoseł wraz z innymi parlamentarzystami wystosował list do UEFA w sprawie Rosji.

Tomasz Frankowski i pozostali europosłowie domagają się pierwszych kroków przeciwko agresorowi. Chodzi o odebranie Rosji organizacji finału Ligi Mistrzów. Przypomnijmy, że najbliższy odbędzie się 28 maja w Sankt Petersburgu. Co prawda w kuluarach mówi się o ewentualnym przeniesieniu meczu do Londynu, to jednak UEFA póki co nie komentowała sprawy. Teraz jednak sprawy nabrały mocy, a wobec agresji Rosji na Ukrainę, może dojść do zmiany.

W liście Tomasz Frankowski i spółka domagają się także, by europejska centrala futbolu zakończyła współpracę z Gazpromem. Rosyjski gigant gazowy od wielu lat jest jednym z głównych sponsorów Ligi Mistrzów. Warto dodać, że pod listem podpisało się kilkudziesięciu europosłów z różnych państw i ugrupowań.