Aktualności 15 lutego 2022

Pokemon i futsal łączą siły w promowaniu gry w piłkę nożną

Zachęcenie młodych osób do uprawiania sportu jest obecnie jednym z największych wyzwań, z jakim mierzą się różnego rodzaju organizacje zajmujące się aktywnością fizyczną u dzieci. Niewątpliwie ciekawy plan narodził się w Anglii, gdzie popularna gra Pokemon połączyła siły z Angielską Federacją.

Pokemon Futsal

Czym właściwie jest Pokemon Futsal? To efekt nawiązania współpracy The Pokemon Company z Angielskim Związkiem Piłki Nożnej. Celem działań było zwiększenie udziału futsalu w sporcie. W związku z projektem powstał program FA Pokemon Youth Futsal, w którym wybrane szkoły oraz kluby przystępujące do projektu otrzymały specjalne zestawy zawierające sprzęt i akcesoria związane z grą Pokemon.

W sezonie 2020/2021 promocja została rozszerzona o specjalne karty kolekcjonerskie o tematyce futsalowej. Cztery z nich były dość łatwo dostępne w sklepach , natomiast piąta pojawiała się w zestawach wysyłanych do uczestników programu The FA Pokemon Youth Futsal.

Pokémon Futsal Youth Cup

Projekt Pokemon Youth Cup pozwala młodym graczom z całego kraju włączyć się w rywalizację z innymi zespołami w specjalnym turnieju. Rozgrywki futsalowe otwarte są dla klubów z całej Anglii, zarówno dla chłopców, jak i dziewcząt w grupach wiekowych U-10, U-12, U-14, U16.

Obecnie trwa kolejna edycja Pokemon Futsal Youth Cup. Trenerzy klubów biorących udział w projekcie wysyłają raporty z meczów turniejowych. Po wypełnieniu odpowiedniego formularza, kluby otrzymają dodatkową piłkę do futsalu w stylu Poke Ball.

Nowe zawody rozpoczną się we wrześniu 2022 roku.