Aktualności 19 stycznia 2022

PZPN opublikował komunikat dotyczący wyboru selekcjonera!

Polski Związek Piłki Nożnej stoi przed ważną decyzją. Mowa o wyborze nowego selekcjonera. Choć początkowo wydawało się, że informacja z nazwiskiem trenerem pojawi się 19 stycznia, to PZPN nadal nie podjął decyzji. Otrzymaliśmy z kolei standardowy komunikat.

Kto zostanie nowym selekcjonerem PZPN?

Powyższe pytanie jest zdecydowanie trudniejsze niż wszyscy myśleli. Od początku najpoważniejszym kandydatem wydaje się Adam Nawałka. Jak informuje “Przegląd Sportowy”, były selekcjoner “Biało-Czerwonych” uzgodnił nawet warunki umowy z PZPN. Problem w tym, że najprawdopodobniej Nawałka nie jest głównym kandydatem Cezarego Kuleszy.

Komunikat PZPN

Tę tezę potwierdza komunikat PZPN. Polski Związek Piłki Nożnej poinformował bowiem, iż nadal nie dokonano wyboru nowego selekcjonera. Co więcej, nadal trwają negocjacje z kandydatami – Polski Związek Piłki Nożnej informuje, że podczas posiedzenia Zarządu 19 stycznia 2022 roku, Prezes Cezary Kulesza przedstawił aktualną sytuację związaną z wyborem selekcjonera reprezentacji Polski. Prezes poinformował Członków Zarządu, że trwają negocjacje z kandydatami na trenera. Przez wzgląd na ich pomyślny przebieg oraz spokój niezbędny dla najlepszej decyzji, PZPN nie będzie udzielał więcej informacji w tym temacie do czasu jej podjęcia.

Sprawne podjęcie decyzji jest dość istotne, gdyż reprezentacja Polski już 24 marca rozegra barażowe starcie z Rosją w walce o awans do mistrzostw świata.