Aktualności 19 stycznia 2022

Śląsk Wrocław pomógł Radomiakowi w transmisji meczu sparingowego

Większość drużyn PKO Bank Polski Ekstraklasy znajduje się na zgrupowaniach w Turcji. We wtorek kłopoty z transmisją meczu sparingowego miała ekipa medialna Radomiaka Radom.

Śląsk pomógł Radomiakowi

Polskie kluby starają się zadbać o transmisje swoich spotkań sparingowych tak, aby kibice w naszym kraju mogli śledzić poczynania swoich ulubieńców. We wtorek o godzinie 15:30 rozpoczął się mecz sparingowy pomiędzy Radomiakiem Radom a serbskim zespołem, FK TSC Backa Topola. Tym razem pojawiło się jednak zagrożenie, że ekipa medialna nie będzie w stanie przeprowadzić transmisji z uwagi na kłopoty techniczne.

Ostatecznie Radomiakowi udało się jednak zrelacjonować mecz z FK Backa. Z pomocą przyszedł inny klub Ekstraklasy, Śląsk Wrocław i jego zespół medialny. Wieczorem oficjalny profil Radomiaka na Twitterze umieścił krótkie podziękowania dla wrocławian.

Polecieli jednym samolotem

Jak już wspomnieliśmy, większość klubów, bo aż 17 z 18 na obóz przygotowawczy wybrało się właśnie do Turcji. Ze względów finansowych cztery kluby uznały, że polecą wspólnie. Mowa właśnie o Śląsku Wrocław, Radomiaku, a także Wiśle Kraków i Górniku Zabrze.

Do startu Ekstraklasy pozostały nieco ponad trzy tygodnie. Rozgrywki w naszym kraju wznowią rywalizację 4 lutego.