Aktualności 16 stycznia 2022

Zakłócenia podczas transmisji gali KSW. Viaplay wydało oświadczenie

W sobotę 15 stycznia odbyła się gala KSW 66. Z dużymi zakłóceniami podczas transmisji ze Szczecina spotkali się widzowie platformy Viaplay.

Aplikacja Viaplay przestała działać

Walką główną podczas gali w Szczecinie było starcie Mariana Ziółkowskiego z Borysem Mańkowskim o pas kategorii lekkiej. Niestety wielu widzom nie było dane obejrzeć ostatnich minut walki oraz werdyktu, ponieważ posłuszeństwa odmówiła aplikacja platformy Viaplay, która przestała działać. Wielu widzów na zakłócenia skarżyło się już podczas wcześniejszych walk, kiedy zacinać miał się obraz. Przypomnijmy, że w listopadzie podobna sytuacja miała miejsce przy hitowym meczu niemieckiej Bundesligi pomiędzy Borussią Dortmund a Bayernem Monachium.

Oświadczenie Viaplay

Reagując na zaistniałą sytuację, platforma Viaplay w swoich social mediach opublikowała krótkie oświadczenie.

– Ostatniej nocy doświadczyliśmy problemów technicznych podczas transmisji gali KSW, dotknęły one walki finałowej wieczoru. Bardzo przepraszamy naszych klientów za niedogodności – czytam w oświadczeniu.

Przypomnijmy, że w grudniu ubiegłego roku platforma Viaplay przejęła prawa do gal KSW. Wcześniej gale KSW widzowie mogli oglądać w systemie PPV w Cyfrowym Polsacie.