Aktualności 13 stycznia 2022

Pogoń Szczecin pozyskała piłkarza z Iranu. Klub rozpocznie specjalną współpracę

Yadegar Rostami, młodzieżowy reprezentant Iranu, dołączył do Pogoni Szczecin. Jak poinformował klub, to początek współpracy pomiędzy Portowcami a irańską akademią piłkarską.

Yadegar Rostami w Pogoni

W środę Pogoń Szczecin poinformowała o zakontraktowaniu Yadegara Rostamiego, młodzieżowego reprezentanta Iranu. Piłkarz to jeden z większych talentów azjatyckiej piłki. Rostami wychował się w akademii KIA Football Academy. Jest on również etatowym reprezentantem swojego kraju w kadrze olimpijskiej. 18-latek już wcześniej trenował z drugim zespołem Portowców, do którego teraz formalnie dołączy.

– Jesteśmy zadowoleni, że udało nam się dopiąć ten transfer pod kątem formalnym. Dla nas to duży skok w świat, bo Pogoń staje się marką już nie tylko europejską, ale też światową – przyznał w wypowiedzi dla oficjalnej strony Portowców Patryk Dąbrowski, skaut klubu.

Współpraca z irańską akademią

Akademia, w której wychował się Rostami to KIA Football Academy. Niemiecki miesięcznik “11 Freunde” niedawno uznał ją za najlepszą akademię piłkarską w Iranie. Teraz KIA Football Academy ma współpracować z Pogonią Szczecin, o czym również na łamach oficjalnej strony wspominał Dąbrowski:

Nawiązaliśmy bardzo fajny kontakt. Myślę, że obie strony mogą czerpać z tej współpracy wymierne korzyści. Bardzo byśmy chcieli, żeby następne roczniki przyjeżdżały raz do roku do Szczecina – przyznał skaut.

Właścicielem akademii jest Mehdi Mahdavikia, a więc były irański napastnik między innymi Hamburgera SV czy Eintrachtu Frankfurt.