Aktualności 10 stycznia 2022

Novak Djoković wygrał w sądzie. Co z występem Serba w Australian Open?

O sprawie Novaka Djokovicia słyszał cały świat. Serb przyleciał do Australii, by wziąć udział w pierwszym z czterech tegorocznych Wielkich Szlemów. Lidera rankingu zatrzymano jednak na lotnisku, a jego wiza została unieważniona. Wszystko za sprawą obowiązujących przepisów w Australii dotyczących szczepień. Serb skierował sprawę do sądu i wygrał spór. Nie oznacza to jednak, iż udział Djokovicia w Australian Open jest w 100% pewny. 

Novak Djoković zatrzymany na lotnisku

Sporo emocji wywołał wpis Novaka Djokovicia na Instagramie. Serb zakomunikował, iż otrzymał specjalne pozwolenie, dlatego weźmie udział w Australian Open. Słowa lidera rankingu sugerowały, że nie jest on zaszczepiony. W związku z zaistniałą sytuacją, wybuchła prawdziwa burza w mediach.

Djoković ostatecznie nie posiadał odpowiednich dokumentów i został zatrzymany na lotnisku, gdzie czekał na decyzję sądu. Tenisista od razu odwołał się od decyzji australijskiego rządu, który unieważnił jego wizę.

Serb wygrał w sądzie

W poniedziałkowy poranek poznaliśmy decyzję organu wymiaru sprawiedliwości. Sędzia przyznał Djokoviciowi rację, dlatego na ten moment Serb ma prawo przebywać w Australii i jednocześnie może wziąć udział w Australian Open. Nie oznacza to jednak, że sprawa została całkowicie zamknięta. Rząd może ponownie unieważnić wizę lidera rankingu powołując się na odpowiedni przepis.

09:17 AKTUALIZACJA

Jak informuje Ksenija Pavlovic McAteer, która rozmawiała z ojcem Serba, Novak Djoković został ponownie aresztowany. Jak można przypuszczać, rząd Australii chce cofnąć wizę tenisisty.