Aktualności 7 stycznia 2022

Polski siatkarz zwolniony z klubu po tym, jak odmówił szczepienia

autor: Mateusz Mazur

Konrad Formela nie jest już zawodnikiem austriackiego SK Zadruga Aich/Dob. Polski siatkarz odmówił zaszczepienia dawką przypominającą, w związku z czym nie mógł występować w meczach ligowych i międzynarodowych. Klub zdecydował się rozwiązać kontrakt z siatkarzem. 

Austriackie media informują, że SK Zadruga Aich/Dob rozwiązał ze skutkiem natychmiastowym kontrakt z Konradem Formelą. – Jesteśmy bardzo rozczarowani, że Konrad Formela nie był gotowy na przedłużenie wygasłej karty szczepienia szczepieniem przypominającym. W związku z tym jest uważany za nieszczepionego i dlatego stanowi zagrożenie dla zdrowia dla siebie i swoich kolegów z drużyny. Uniemożliwia to również udział w rozgrywkach międzynarodowych i krajowych. Nie mamy innego wyjścia, jak rozwiązać jego umowę – poinformował dyrektor sportowy klubu.

Trafi do Rumunii?

Wszystko wskazuje na to, że Formela trafi niebawem do jednego z rumuńskich klubów. – Chce grać w kraju, w którym szczepienia nie są traktowane bardzo poważnie i dlatego od przyszłego tygodnia będzie grał w Rumunii – dodaje dyrektor sportowy SK Zadruga Aich/Dob. Polski przyjmujący był siatkarzem austriackiego klubu od sezonu 2020/21. Formeli udało się w tym czasie sięgnąć po mistrzostwo Austrii i Puchar Austrii. Wcześniej zawodnika mieliśmy okazję oglądać między innymi w barwach Jastrzębskiego Węgla.