Aktualności 4 stycznia 2022

Mistrzostwa Europy U-22 w siatkówce mężczyzn odbędą się w Polsce

Europejska Konfederacja Siatkówki, CEV, zdecydowała się na organizację Mistrzostw Europy U-22. Gospodarzem tego turnieju będzie Polska.

Premierowe EuroVolley U-22

Mistrzostwa Europy U-22 w siatkówce mężczyzn odbędą się po raz pierwszy. Władze CEV uznały, że Polska będzie najbardziej optymalnym wyborem właśnie dla premierowej edycji tego turnieju. Reprezentacja “biało-czerwonych” oczywiście będzie miała zapewniony udział w rozgrywkach. Pozostałe 7 miejsc zajmą zespoły z kwalifikacji, które przewidziano na maj. Co ciekawe, dokładnej daty turnieju finałowego oraz miast, w jakich się odbędzie, jeszcze nie znamy.

Reprezentacja powołana w grudniu

Reprezentacja Polski w siatkówce U-22 będzie nowo powstałą drużyną. Powołano ją w grudniu, podczas zebrania zarządu Polskiego Związku Piłki Siatkowej. Trenerem został Daniel Pliński. 43-latek jednocześnie prowadzi zespół Stali Nysa w Plus Lidze.

EuroVolley U-21 siatkarek

Oprócz Mistrzostw Europy U-22 w siatkówce mężczyzn, w nowym kalendarzu CEV znalazło się miejsce dla Mistrzostw Europy U-21 siatkarek. Gospodarzem tego turnieju będą Włochy.