Aktualności 3 stycznia 2022

“Lek na całe zło” – Ruch Chorzów wypuścił klip muzyczny

autor: Mateusz Mazur

Ruch Chorzów zamknął 2021 rok w wyjątkowy sposób. 31 grudnia o godzinie 19:20 ukazał się klip muzyczny pod tytułem “Lek na całe zło”. Jest to podsumowanie wszystkich problemów i trudności, z którymi w ostatnich latach musiał mierzyć się chorzowski klub, by w końcu odbić się od dna. 

– „Lek na zło” to opis tego co wydarzyło się w Ruchu od 2017-2021, oczami kibica i pracownika Klubu! Niezawodny Asceto, ubrał w obraz historię płynącą z tego utworu. Tak powstał klip. Dzięki temu mogę was zaprosić na krótką podróż muzycznym wehikułem czasu – mówi spiker chorzowskiego klubu, Kuba Kurzela.

To nie pierwszy taki klip

Utwór, który ukazał się na kanale Ruch TV inspirowany jest piosenką “Jesteś lekiem na całe zło” Krystyny Prońko. – Dokładnie rok temu, tuż po premierze „Jest taki Klub”, Prezes Siemianowski luźno rzucił: „Kuba, a może przerobisz „Jesteś lekiem na całe zło? Refren idealnie pasuje do Ruchu”. Pomysł od razu mi się spodobał ale, biorąc na barki taki klasyk nie mógł to być utwór o czymkolwiek, więc nie od razu zabrałem się do pisania. Do współpracy od strony muzycznej zaprosiłem mojego zaprzyjaźnionego producenta Uche (Wojtek Łuczak), który na bazie klasyka Pani Prońko stworzył bit. Uważam, że była to świetna decyzja, gdyż Wojtek zrobił to genialnie! – czytamy na oficjalnej stronie Ruchu Chorzów.

Przypomnijmy, że to nie pierwsza tego typu akcja w wykonaniu Niebieskich. Rok wcześniej ukazał się utwór “Jest taki klub” nawiązujący do piosenki “Dzień jeden w roku” Czerwonych Gitar.